Dom Pomocy Społecznej „JUNIOR” w Miłkowie istnieje od 1 stycznia 1967 roku. Jest samodzielna jednostką organizacyjną prowadzoną przez Powiat Karkonoski.
Decyzją Wojewody Dolnośląskiego uzyskał stały wpis do wojewódzkiego rejestru domów. Dom przeznaczony jest:

  • dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie (mężczyźni) – 66 miejsc
  • dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie – 36 miejsc

Kompleks obiektów Domu położony jest na zachodnim skraju wsi Miłków, u podnóża góry Grabowiec. Usytuowanie jednostki w parku bukowym, gwarantuje Mieszkańcom możliwość wypoczynku. Dalsza okolica to głównie tereny wiejskie bogate w urokliwe krajobrazy, szlaki turystyczne oraz zabytki przyrody.

Mieszkańcy Domu to osoby niepełnosprawne intelektualnie w stopniu od umiarkowanego po głęboki. Placówka przystosowana jest do opieki nad osobami leżącymi.

Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązujących standardów w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb Mieszkańców. Proponowane przez Dom różne formy terapii i rehabilitacji uwzględniają realne możliwości podopiecznych i mają na celu umożliwianie im osiągania jak najwyższego stopnia samodzielności.

Placówka dysponuje 44 pokojami – 1, 2, 3 i 4 osobowymi. Oprócz bazy mieszkaniowej pensjonariusze mają do dyspozycji liczne pomieszczenia wspólne, w tym m. in. pokoje dziennego pobytu, świetlice, zaplecze rehabilitacyjne, pracownie terapeutyczne oraz kuchnie z jadalnią.

Życie Domu obrazuje nasz fanpage na Facebooku, który znajdziecie Państwo pod adresem: https://www.facebook.com/profile.php?id=100082948911752